#
#

Güvenlik Kamerası ve Alarm Sistemleri

K2 Ev Güvenlik Sistemleri ile evinizde yaşanabilecek hırsızlık, su baskını, yangın gibi durumlarda harici ve dahili sirenler devreye girer ve alarm izleme merkezine ilgili olayın sinyali ulaşır. Sirenler olay anında yüksek desibelde ses üreterek yakın çevreyi uyarır.

Ev güvenlik sistemleri, ev içinde ve dışındaki, can ve mal güvenliğini tehdit edebilecek potansiyel risklere karşı alınabilecek elektronik önlemler bütününü ifade eder. Hırsızlık, alan ihlali, tehdit vb. durumlar potansiyel dış faktörlerken, yangın, gaz kaçağı, su baskını, acil ambulans ihtiyacı ev içi riskler sınıfındadır.

Ev güvenlik sistemleri arasından alarm sistemi; uygun uç birim kullanımları ile hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı durumlarında aktif alarm oluşturur. Bu alarmlar sesli ve ışıklı olarak çevreyi uyardığı gibi, alarm izleme merkezi aboneliği olan kullanıcılarda durumun yetkiliye ve ilgili emniyet birimlerine iletilmesine de olanak tanır. Alarm izleme merkezi aboneleri aynı şekilde polis ve ambulans gerektiren durumlarda da şifre cihazı ve/veya uzaktan kumanda üzerinden çağrı oluşturabilirler. K2 Alarm’ın tesis ettiği alarm sistemleri sabotaja karşı korumalıdır ve sistemin kabloların kesilmesi, cihazların sökülmesi, açılması, koparılması veya tahrip edilmesi durumlarında da alarm sistemi devreye girerek durumu alarm izleme merkezine iletir.

Sistem iletişim problemi, akü ve pil seviyelerindeki düşüşler de sistemin uyarı oluşturduğu durumlardır. Şifre cihazı aracılığı ile sesli ve görsel uyarı oluşturulan bu durumlar aboneler için kontrol paneli aracılığı ile alarm izleme merkezine de iletilir.

Ev güvenlik sistemleri parçası olan güvenlik kamera sistemi, çevre güvenliği, hizmetli ve bakıcı kontrolü, konutun uzaktan kontrolü gibi daha bir çok konuda kullanıcılarına büyük fayda sağlamaktadır. Caydırıcılık ve delil niteliği sağlamasından dolayı tercih edilen kamera sistemleri günümüz teknolojileri ile hem daha özellikli hem de daha ekonomik oluşundan dolayı daha yaygın bir kullanım alanına kavuşmuştur. Gece görüş, cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan uzak erişimle canlı veya kayıttan izleme, yedekleme ve görüntü kalitesi bakımından esnek fonksiyonlar sunmaktadır.

İhtiyaçlarınız konusunda kararsız mısınız? Yerinde Danışmanlık ve Destek sağlayalım

Bize Ulaşın